Նորություններ / ԱՄԱՆՈՐԻ ԳԻՇԵՐՆ ԱՆԱԿՆԿԱԼՆԵՐՈՎ. ԲՐԵԳՈՎԻՉԻ ՀԱՄԵՐԳԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
Այցելեք Հայաստան և տոնեք տարեմուտը Հանրապետության հրապարակում: Բաց մի թողեք աշխարհահռչակ երաժիշտ Գորան Բրեգովիչի ամենաթեժ համերգը Հայաստանում:
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 23:00-ին, հանրահայտ բալկանյան երաժիշտ և կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչը համերգով հանդես կգա Երևանում՝ Հանրապետության հրապարակում: Սա կլինի Գորան Բրեգովիչի չորրորդ համերգը Հայաստանում: Նա առաջին անգամ ելույթ է ունեցել 2010 թ.-ին, «Երևանյան հեռանկարներ» երաժշտական փառատոնի շրջանակում:
Գորան Բրեգովիչն աշխարհահռչակ կոմպոզիտոր և երաժիշտ է Արևելյան Եվրոպայից: Նա ծնվել է Բոսնիա և Հերցեգովինայում և համարում է իրեն հարավսլավացի, ինչն ակնհայտորեն արտացոլվում է ստեղծագործություններում: Էմիր Կուստուրիցայի «Գնչուների ժամանակը», «Արիզոնայի երազը» (Իգգի Փոփի մասնակցությամբ) ֆիլմերի սաունդթրեքները համաշխարհային հռչակ բերեցին Գորան Բրեգովիչին: «Լավագույն կոմպոզիտոր» անվանակարգում Բրեգովիչը «Ցեսար», իսկ «Լավագույն սաունդթրեք» անվանակարգում՝ Եվրոպական կինոակադեմիայի մրցանակի դափնեկիր է:
Գորան Բրեգովիչի երաժշտությունը համատեղում է մի քանի ժանր՝ գնչուական և արդիականացված բալկանյան երաժշտության մոտիվներ, դասական երաժշտություն, սերբ-խորվաթական ռոք և ջազ: Իր համերգների ժամանակ նա հաճախ է կատարում «Գազ, գազ, գազ» և «Մահվան մեքենայում» հիթերը:

Новости / НОВОГОДНИЙ КОНЦЕРТ В АРМЕНИИ 2020
Приезжайте встречать Новый 2020 год в Армении и не пропустите зажигательный концерт звезды мирового класса! ​В канун Нового года, 31-ого декабря, в 23:00 известный балканский музыкант и композитор Горан Брегович даст концерт на площади Республики в Ереване.
Горан Брегович - всемирно известный композитор и музыкант из Восточной Европы. Он родился в Боснии и Герцеговине и считает себя югославом, что ярко отражается в его творчестве. Всемирную популярность Горану Бреговичу принесли саундтреки к фильмам Эмира Кустурицы, таким как «Время цыган», «Аризонская мечта» (при участии Игги Попа) и «Андеграунд». В странах Восточной Европы он также известен по рок-группе Bijelo Dugme. Брегович является лауреатом премии «Сезар» в номинации «Лучший саундтрек» и премии Европейской киноакадемии в номинации «Лучший композитор».
Предстоящее выступление Горана Бреговича станет четвертым в Армении. е выступление Горана Бреговича станет четвертым в Армении. Впервые он выступил здесь в 2010 г. с программой «Алкоголь» в рамках музыкального фестиваля «Ереванские перспективы».
Выступления Горана Бреговича сочетают в себе цыганские и осовремененные балканские мотивы, симфонический оркестр, сербско-хорватский рок и джаз. На своих концертах он часто исполняет хиты «Bella Ciao», «Gas Gas Gas», «In the Death Car».