Նորություններ / ԱՄԱՆՈՐԻ ԳԻՇԵՐՆ ԱՆԱԿՆԿԱԼՆԵՐՈՎ. ԲՐԵԳՈՎԻՉԻ ՀԱՄԵՐԳԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
Այցելեք Հայաստան և տոնեք տարեմուտը Հանրապետության հրապարակում: Բաց մի թողեք աշխարհահռչակ երաժիշտ Գորան Բրեգովիչի ամենաթեժ համերգը Հայաստանում:
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 23:00-ին, հանրահայտ բալկանյան երաժիշտ և կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչը համերգով հանդես կգա Երևանում՝ Հանրապետության հրապարակում: Սա կլինի Գորան Բրեգովիչի չորրորդ համերգը Հայաստանում: Նա առաջին անգամ ելույթ է ունեցել 2010 թ.-ին, «Երևանյան հեռանկարներ» երաժշտական փառատոնի շրջանակում:
Գորան Բրեգովիչն աշխարհահռչակ կոմպոզիտոր և երաժիշտ է Արևելյան Եվրոպայից: Նա ծնվել է Բոսնիա և Հերցեգովինայում և համարում է իրեն հարավսլավացի, ինչն ակնհայտորեն արտացոլվում է ստեղծագործություններում: Էմիր Կուստուրիցայի «Գնչուների ժամանակը», «Արիզոնայի երազը» (Իգգի Փոփի մասնակցությամբ) ֆիլմերի սաունդթրեքները համաշխարհային հռչակ բերեցին Գորան Բրեգովիչին: «Լավագույն կոմպոզիտոր» անվանակարգում Բրեգովիչը «Ցեսար», իսկ «Լավագույն սաունդթրեք» անվանակարգում՝ Եվրոպական կինոակադեմիայի մրցանակի դափնեկիր է:
Գորան Բրեգովիչի երաժշտությունը համատեղում է մի քանի ժանր՝ գնչուական և արդիականացված բալկանյան երաժշտության մոտիվներ, դասական երաժշտություն, սերբ-խորվաթական ռոք և ջազ: Իր համերգների ժամանակ նա հաճախ է կատարում «Գազ, գազ, գազ» և «Մահվան մեքենայում» հիթերը:

Visit Armenia and celebrate the New Year 2020 in Yerevan with us! Don't miss the coolest concert of a world-class star Goran Bregovich in Armenia! Meet New Year at the Republic Square.
On New Year's Eve, December 31 at 23:00, the famous Balkan musician and composer Goran Bregovich will give a concert on the Republic Square in Yerevan. This will be the fourth performance of Goran Bregovich in Armenia. He first performed here in 2010 as part of the “Yerevan Perspectives” music festival.
Goran Bregovich is a world known composer and musician from Eastern Europe. He was born in Bosnia and Herzegovina and considers himself a Yugoslav, which is clearly reflected in his work. Soundtracks for Emir Kusturica's films, such as “Time of the Gypsies”, “Arizona Dream” (with the participation of Iggy Pop) and “Underground”, brought worldwide popularity to Goran Bregovic. In Eastern Europe, he is also known for his rock band Bijelo Dugme. Bregovich is a laureate of the César Award in the nomination "Best Soundtrack" and the European Film Academy Award in the nomination "Best Composer".
The performances of Goran Bregovic combine gypsy and modernized Balkan motifs, a symphony orchestra, Serbian-Croatian rock and jazz. At his concerts, he often performs hits “Bella Ciao”, “Gas Gas Gas”, “In the Death Car”.