Նորություններ / ԴԻՄԱՎՈՐԵՔ 2020 ԹՎԱԿԱՆԸ ԵՐևԱՆՈՒՄ
Հայաստանում ամանորյա զբոսաշրջային տուրերը հրաշալի հնավորություն են նոր տարին նոր երկրում դիմավորելու, ճանապարհորդելու և ավանդույթներին ծանոթանալու համար: Ուստի բարի գալուստ Հայաստան՝ աշխարհի հնագույն մայրաքաղաքներից մեկում նշելու 2020թ. Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը:
Երևանը, այս տարի ևս, զբոսաշրջիկներին առաջարկում է հետաքրքիր ժամանցային տարբերակներ: Դեկտեմբերի 21-ին վառվելու են գլխավոր տոնածառի լույսերը, իսկ դրանից հետո, 16 օրվա ընթացքում, բազմաթիվ փառատոներ և միջոցառումներ կանցկացվեն Երևանում: Բացի ավանդական սուրբծննդյան տոնավաճառներից, մայրաքաղաքում կանցկացվեն համերգներ և հետաքրքիր ցուցահանդեսներ: Երևանի գլխավոր հրապարակում տեղադրվելու են կամուրջներ, որոնք հրապարակը կկապեն կենտրոնական օղակի և հիմնական տոնածառի հետ, իսկ շատրվանային տարածքում կկառուցվի հեքիաթային քաղաք:
Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված այգում կանցկացվի սուրբծննդյան տոնավաճառը, իսկ Հյուսիսային պողոտայում՝ տոնածառերների բաց ցուցահանդեսը: Այս տարի Ամանորի գլխավոր միջոցառումը Գորան Բրեգովիչի համերգն է, որը տեղի կունենա Հանրապետության հրապարակում դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 23: 00-ին:
Նոր տարին և Սուրբ Ծնունդը Հայաստանում խոստանում են լինել հեքիաթային: Այնպես որ հավաքեք Ձեր ճամպրուկները, վերցրեք տաք հագուստ և եկեք Հայաստան դիմավորելու նոր տարին:

News / NEW YEAR 2020 IN YEREVAN
New Year’s tours in Armenia are a wonderful opportunity to celebrate the New Year in a new country, travel and get acquainted with the traditions. So, Welcome to Armenia to celebrate the New Year 2020! The capital of Armenia is ready!
Starting from December 21, when the lights of the main Christmas tree are lit, the festivals and events will take place in Yerevan, so you will not be bored during the New Year and Christmas holidays in Yerevan.  In addition to traditional New Year's decorations, Christmas markets and winter fairs in capital city you will find incendiary concerts, interesting exhibitions and brightest installations. On the main square of the Republic bridges connecting the square with the central round area and the main Christmas tree will be constructed, and a fairytale city will be built in the fountain area.
A large Christmas market will be organized in the park dedicated to the 2800th anniversary of the foundation of Yerevan, and an open exhibition of creative Christmas trees will be held on Northern Avenue. The main New Year event will feature the world famous Balkan musician and composer Goran Bregovich, who will perform with his orchestra on New Year's Eve, December 31, starting from 23:00 on the Republic Square in Yerevan.
This vacation New Year and Christmas promises to be fabulous in Armenia! So have your bags packed, take your warm clothes on and come to Armenia!