Նորություններ / ԴԻՄԱՎՈՐԵՔ 2020 ԹՎԱԿԱՆԸ ԵՐևԱՆՈՒՄ
Հայաստանում ամանորյա զբոսաշրջային տուրերը հրաշալի հնավորություն են նոր տարին նոր երկրում դիմավորելու, ճանապարհորդելու և ավանդույթներին ծանոթանալու համար: Ուստի բարի գալուստ Հայաստան՝ աշխարհի հնագույն մայրաքաղաքներից մեկում նշելու 2020թ. Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը:
Երևանը, այս տարի ևս, զբոսաշրջիկներին առաջարկում է հետաքրքիր ժամանցային տարբերակներ: Դեկտեմբերի 21-ին վառվելու են գլխավոր տոնածառի լույսերը, իսկ դրանից հետո, 16 օրվա ընթացքում, բազմաթիվ փառատոներ և միջոցառումներ կանցկացվեն Երևանում: Բացի ավանդական սուրբծննդյան տոնավաճառներից, մայրաքաղաքում կանցկացվեն համերգներ և հետաքրքիր ցուցահանդեսներ: Երևանի գլխավոր հրապարակում տեղադրվելու են կամուրջներ, որոնք հրապարակը կկապեն կենտրոնական օղակի և հիմնական տոնածառի հետ, իսկ շատրվանային տարածքում կկառուցվի հեքիաթային քաղաք:
Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված այգում կանցկացվի սուրբծննդյան տոնավաճառը, իսկ Հյուսիսային պողոտայում՝ տոնածառերների բաց ցուցահանդեսը: Այս տարի Ամանորի գլխավոր միջոցառումը Գորան Բրեգովիչի համերգն է, որը տեղի կունենա Հանրապետության հրապարակում դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 23: 00-ին:
Նոր տարին և Սուրբ Ծնունդը Հայաստանում խոստանում են լինել հեքիաթային: Այնպես որ հավաքեք Ձեր ճամպրուկները, վերցրեք տաք հագուստ և եկեք Հայաստան դիմավորելու նոր տարին:

Новости / НОВЫЙ 2020 ГОД В ЕРЕВАНЕ
Новогодние туры по Армении - это прекрасная возможность встретить Новый год в новой стране, путешествовать и знакомиться с традициями. Добро пожаловать в Армению, чтобы отпраздновать Новый 2020 год! Столица Армении готова встретить Вас!
Начиная с 21 декабря, когда зажгутся огни главной рождественской елки, в Ереване будут проходить фестивали и другие мероприятия - Вам не придется скучать во время новогодних праздников в Ереване. Помимо традиционных новогодних и рождественских ярмарок, в столице будут проходить концерты, интересные выставки и яркие инсталляции. На главной площади Еревана будут установлены мосты, соединяющие площадь с кольцевым бульварам и главной рождественской елкой, а на месте фонтана будет построен сказочный город.
В парке, посвященном 2800-летию со дня основания Еревана,  будет организована большая рождественская ярмарка, а на Северном проспекте пройдет открытая выставка креативных новогодних елок. Главным новогодним событием станет участие всемирно известного балканского музыканта и композитора Горана Бреговича, который выступит со своим оркестром в канун Нового года, 31 декабря, в 23:00 на площади Республики в Ереване.
Новый год и Рождество в Армении обещают быть сказочными! Так что собирайте вещи, берите теплую одежду и приезжайте в Армению!